Socialinis darbas

Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos viešas pareiškimas

Dalyvauk, kurk, dalinkis
2016-01-05 17:51

Skaudu, kad Naujuosius Metus Lietuvoje pasitikome šeimos tragedija Kėdainių rajone -  tėvo nužudyti du vaikai.  Dar nėra atliktas  atvejo tyrimas, tačiau jau išsakomi kaltinimai, kad socialinis darbuotojas neatliko savo darbo su socialinės rizikos šeima pareigų.


 Visi turėtume įsisamoninti, kad socialinės priežiūros paslaugos šeimai skiriamos tuomet, kai ji pati viena jau negeba susidoroti su jai iškilusiais sunkumais, o ir neturi arba prarado įgūdžius tai daryti. Kaip tik tokios šeimos ir yra stebimos Vaiko teisių apsaugos skyrių specialistų bei su jomis dirba socialiniai darbuotojai, nes vaikams tokioje aplinkoje yra vienokia ar kitokia rizika. Dažniausiai šeimoje vyrauja ne viena problema, o keletas: dėl piktnaudžiavimo alkoholiu yra prarandamas darbas, konfliktai ir fizinis bei psichologinis smurtas šeimoje, seksualinis smurtas prieš vaikus, vaikų nepriežiūra ir apleistumas, mokyklų nelankymas, pinigų panaudojimas ne šeimos interesais, nedarbas ir  įsiskolinimai už būstą bei kt.


 Norime pranešti, kad pagal socialinio darbo teoriją ir praktiką bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtas Socialinės rizikos šeimų socialinės priežiūros (socialinių įgūdžių ugdymo paslaugų) organizavimo ir teikimo rekomendacijas savivaldybėms, socialinis darbuotojas yra socialinės rizikos šeimos pagalbininkas šeimai apsisprendžiant dėl savo ir savo vaikų gerovės, tačiau negali būti atsakingas už šios socialinės rizikos šeimos pasirinktą gyvenimo būdą ir jos sprendimus bei tų sprendimų pasekmes. 


Daugiau skaitykite čia


Parsisiųskite pareiškimą