Socialinis darbas

Kviečiame skaityti ir rašyti

Dalyvauk, kurk, dalinkis

Žurnale publikuojami straipsniai, susiję su visuomenės sveikata, socialiniu darbu, slauga ir burnos priežiūra. Tai originalūs, kituose leidiniuose neskelbti Lietuvos ir užsienio autorių straipsniai, kurie reprezentuoja autorių atliktų tyrimų rezultatus, analizuojamas teorines ir praktines problemas ir jų sprendimo būdus. Siekiant užtikrinti publikuojamų straipsnių kokybę, leidinyje publikuojami redakcinės kolegijos atrinkti ir recenzuoti tos srities mokslininkų ar specialistų straipsniai. 

Kviečiame skaityti naują žurnalo numerį PDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


12-asis žurnalo numeris laukia Jūsų!

12 žurnalo numeris

Kviečiame skaityti vienuoliktąjį žurnalo numerį.

Viršelis

 

Mieli skaitytojai,

Žurnalas „Socialinė sveikata“ švenčia 5-ių metų jubiliejų.

Per penkis metus išleidome 10 numerių, publikavome 83 straipsnius, kaip žurnalo priedus išleidome Burnos priežiūros jaunųjų tyrėjų įžvalgas bei projekto „Jaunųjų mokslininkų tyrimai socialinių mokslų srityje“ tarptautinio seminaro tezes.

Šiandien Jūsų vertinimui pateikiame dešimtąjį žurnalo numerį.

Ugdymo filosofas Michel Foucault teigė, kad: „Žinios, susijusios su galia, ne tik įgauna „tiesos“ autoritetą, bet ir turi galią pasitvirtinti. Visos žinios, pritaikytos realiame pasaulyje, turi poveikį ir bent jau ta prasme „tampa“ tikrove.“ (Foucault 1977). Šio numerio straipsnių autoriai pateikia žinias, pagrįstas teorija ir praktika.

Analizuojamų temų spektras platus, apimantis nuo prevencinio socialinio darbo aspektų Latvijoje iki visuomenės sveikatos specialistų pasitenkinimo darbu. Slaugos tyrėjai analizuoja opias su onkologija ir su šlapimo nelaikymu susijusias temas. Viena tema ganėtinai neįprasta žurnalo formatui – tai karo medicinos įvaizdis būsimųjų slaugos programų absolventų nuomone.

Linkime malonaus skaitymo!

 

 

 

Gerbiami skaitytojai,

Sveikinamės su Jumis, pateikdami Jūsų vertinimui devintąjį žurnalo numerį, kuriame aktualius socialinės sveikatos klausimus tiria ir analizuoja lietuvių, suomių, latvių autoriai.

Kaip teigia straipsnio autorė Z. Ruzgienė: „Kančios problema nėra pagrindinė filosofijos tema, tačiau nuo seniausių laikų vienaip ar kitaip atkreipia filosofų dėmesį. Įvairių krypčių mąstytojai pateikia gana prieštaringus atsakymus, skirtingą požiūrį. Dažnai keliama mintis, jog nepatirdami kančios, nesugebėtume įvertinti džiaugsmo ir laimės būsenų“. Taigi, ir ieškome įvairiausių problemų sprendimų būdų, siekiant sukurti kuo daugiau džiaugsmo ir laimės būsenų.

Žurnalo "Socialinė sveikata" 9 numeris

*

Gerbiami skaitytojai,

Kviečiame skaityti žurnalo numerį, kuris skirtas projekto „Jaunųjų mokslininkų tyrimai socialinių mokslų srityje: rezultatų pritaikymas praktikoje“ metu organizuoto tarptautinio mokslinio – praktinio seminaro medžiagai pristatyti.  

Žurnalo "Socialinė sveikata" 8 numeris

 

Skaitykite naują žurnalo numerį!!!

Gerbiami skaitytojai,

Po ilgesnės pertraukos mes su Jumis sveikinamės fiziko Albert Einstein fraze:Mokslas nebuvo ir niekuomet nebus užbaigta knyga. Kiekvienas svarbus laimėjimas iškelia naujų klausimų, o visokia raida ilgainiui susiduria su naujais, kaskart didesniais sunkumais“. 

 Prieš Jūsų akis žurnalo numeris, kuriame analizuojamos įvairaus spektro temos: pradedant sveikata ir baigiant socializacijos procesais. Straipsnių autoriai supažindina su taip dažnai sutinkamos ligos – arterinės hipertenzijos valdymu, nes labai dažnai nuo žinių priklauso gebėjimas pasirūpinti savo sveikata. Rūpinantis mūsų jaunosios kartos burnos sveikata, pravartu paskaityti straipsnius, kurie  atskleidžia maitinimo būdų ir burnos priežiūros sąsajas su ankstyvosios vaikystės dantų ėduonies atsiradimu bei studentų sveikatos raštingumo lygį. Latvijos tyrėjai pasidalina patirtimi apie Teenager socializacijos procesus dienos centre. Šiame žurnalo numeryje pateikiamas straipsnis, kuris nagrinėja  dažnai vengiamą temą apie mirtį. Straipsnio autorės  atskleidžia slaugytojų darbo principus, sprendžiant psichologines mirštančio paciento problemas.

Septintas žurnalo numeris turi specialų priedą, kuriame pateikiamos burnos priežiūros jaunųjų tyrėjų įžvalgos.

 Gero skaitymo!

Žurnalo "Socialinė sveikata" 7 numeris

 

 

Gerbiami skaitytojai,

Mokslinis įkvėpimo fenomenas – sunkiai paaiškinamas reiškinys. Kartais sprendžiame fundamentalius reiškinius, niekaip nerasdami atsakymo į iškilusius klausimus. Nagrinėjant įkvėpimo fenomeną, mokslininkai išsiaiškino, kad genialios idėjo atsiranda ne iš karto, o ilgą laiką palaužius galvą ir kai jau galvojama, kad nieko nebus, staiga ateina įkvėpimas. Manoma, kad tas, kas ieško atsakymų į sudėtingus klausimus, iš pradžių turi išanalizuoti visus sprendžiamo klausimo aspektus, o po to šiek tiek atsitraukus, leisti pasąmonei pačiai rasti sprendimą.

Po ilgesnės pertraukos pristatome Jums šeštąjį žurnalo „Socialinė sveikata“ numerį. Tikimės, kad žurnale pateikiami tyrimų rezultatai padės tyrėjams surasti atsakymus į iškilusius probleminius klausimus, laukiant įkvėpimo fenomeno.

Redkolegija

Žurnalas "Socialinė sveikata" Nr. 6 parsisiųsti

Gerbiami skaitytojai,

 Prieš Jūsų akis, naujas jau penktasis žurnalo „Socialinė sveikata“ numeris. Kaip yra pasakęs prancūzų leksikografas Pierre Claude Victor Boiste: „Mokslo ribos panašios į horizontą. Kuo labiau prie jų artėji, tuo labiau jos tolsta“. Taip ir mūsų žurnale, analizuojamų problemų tematika plečiasi.

Šiame žurnalo  numeryje straipsnių autoriai, stengdamiesi atrasti mokslo horizontus, analizuoja įvairias sveikatos ir gerovės problemas: žmogaus fizinės sveikatos, sveikatos priežiūros paslaugų ir gyvenimo kokybės, pozityvių socialinių santykių kūrimo, konfliktinių ekonominių situacijų išvengimo ir pan. Iškeliama žmogaus definicija, kaip aktyvaus savo sveikatos ir socialinės aplinkos puoselėtojo ir kūrėjo.

Džiaugiamės didėjančiu žurnalo redkolegijos kolektyvu, jaunųjų tyrėjų straipsnių kiekiu. Kviečiame toliau tirti, kurti, skaityti ir tobulėti kartu. Juk visų mokslų raktas yra klaustukas ir ieškojimas atsakymų...

 Redkolegija

 

Reikalavimai straipsniams     Straipsnio šablonas

Requirements for articles       Article template

Требования к статьям

Žurnalas „Socialinė sveikata“ Nr. 1 parsisiųsti

Žurnalas "Socialinė sveikata" Nr. 2 parsisiųsti

Žurnalas "Socialinė sveikata" Nr. 3 parsisiųsti

Žurnalas "Socialinė sveikata" Nr. 4 parsisiųsti

Žurnalas "Socialinė sveikata" Nr. 5 parsisiųsti

 

Norinčius paremti žurnalo leidimą kviečiame pervesti norimą sumą į leidėjo sąskaitą:

VšĮ Reabilitacijos technika

kodas 284201630

sąskaitaNr. LT687044060002531835

SEB bankas

mokėjimo paskirtis - parama žurnalui

arba perveskite paramą su PayPal